28 ЖОВТНЯ - 77- А РІЧНИЦЯ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ ВІД НАЦИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

Дата: 28.10.2021 14:52

Фото без опису  28 жовтня — 77-а річниця з Дня визволення України від нацистських загарбників. У ході Другої світової війни, саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму.

Як відомо, з 2009 року для вшанування пам'яті про героїчну участь українського народу в Другій світовій війні за указом Президента 28 жовтня відзначається як День визволення України від фашистських загарбників.

Вигнання нацистських окупантів з України відбулося силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн осіб, протягом січня 1943 — жовтня 1944 було проведено низку наступальних операцій.

Завершилося визволення нашої країни від німецької окупації повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття.

27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.

З нагоди річниці визволення України, керівництво та персонал селищної ради взяли участь у заходах із вшанування загиблих та покладання квітів на Військовому кладовищі.

Пам'ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів.