Діяльність служби у справах дітей Воловецької селищної ради

Діяльність служби у справах дітей Воловецької селищної ради спрямована на виконання Законів України “Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей”, “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”, ”Про охорону дитинства”, «Про місцеве самоврядування в Україні», Указів та Доручень Президента України, постанов Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року №866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини”, від 08.10.2008 року №905 «Порядок провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей», Постанова Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 585 «Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах».

Питання опіки та піклування, захисту житлових та майнових прав дітей, спори щодо визначення місця проживання дитини, вирішення питання щодо участі одного з батьків у вихованні дитини та спілкуванні з нею, надання висновку про доцільність/недоцільність позбавлення батьківських прав розглядаються на засіданні Комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Воловецької селищної ради.

Робота Служби  щодо забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Станом на 30.06. 2023 рік на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 32  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

із них: перебуває під опікою (піклуванням) в сім’ях громадян – 17 дітей;
виховуються в дитячих будинках сімейного типу та в прийомних сім’ях – 7 дітей.

Відповідно до напрямків роботи та основних функцій Комісії з питань захисту прав дитини, Службою розробляються індивідуальні плани соціального захисту всіх дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку у службі у справах дітей.

Виконуючи основні завдання, покладені на службу у справах дітей, щодо здійснення соціального захисту, опіки, піклування та усиновлення, попередження бездоглядності, безпритульності та правопорушень серед осіб, які не досягли 18-ти річного віку, відповідно до Законів України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про забезпечення організаційно – правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про охорону дитинства», «Про попередження насильства у сім’ї»,  служба у справах дітей міської ради проводить роботу щодо реалізації вимог Закону України «Про звернення громадян».   Служба у справах дітей надає адміністративні послуги мешканцям Воловецької  територіальної громади.

30 липня всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

З нагоди відзначення 30 липня Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, за участю представників управління соціального захисту населення Мукачівської РВА, сектору Воловецького бюро правової допомоги Мукачівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги та служби у справах дітей Воловецької селищної ради, проведено засідання круглого столу на тему:„Торгівля людьми. Захист прав та інтересів”. Торгівля людьми – це сучасне рабство! Ця проблема гостро поставала й у мирний час, але загроза значно зросла через війну. Жінки, діти, люди похилого віку та люди з обмеженими можливостями є надзвичайно вразливими до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. ЯКЩО: Вас силою примушували працювати; Вам не виплатили обіцяної заробітної плати; У Вас відібрали паспорт або інші документи; Ви стикнулися з обманом, насильством; Вас змушували до жебрацтва; Вам погрожували або шантажували; Вас насильно утримували, контролювали ВИ СТАЛИ ЖЕРТВОЮ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ. Вам необхідно звернутися за місцем перебування до місцевої держадміністрації та правоохоронних органів або зателефонувати на Національну безкоштовну гарячу лінію з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, у тому числі безпечного виїзду за кордон за номером тел: 0-800-505-501 та 527.

09:59:57 27.07.2023

Інформація для бажаючих стати Патронатним вихователем

ПАТРОНАТ НАД ДИТИНОЮ – це ТИМЧАСОВИЙ догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

10:01:44 24.07.2023

Відбувся тренінг за темою "Міждисциплінарна взаємодія у процесі супроводу сімейних форм виховання"

11.07.2023 у приміщенні Воловецької селищної ради Закарпатським обласним центром соціальних служб проведено тренінг за темою "Міждисциплінарна взаємодія у процесі супроводу сімейних форм виховання" за участі Служби у справах дітей Воловецької селищної ради, Центру надання соціальних послуг Воловецької селищної ради , спеціалістів відділу освіти, туризму, охорони здоров'я, молоді і спорту Воловецької селищної ради, Інклюзивно- ресурсного центру Воловецької селищної ради, Інспектора ювенальної превенції Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області, відділу економіки та соціального захисту Воловецької селищної ради та старости.

11:39:34 12.07.2023