ІНФОРМАЦІЯ ВІД БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
Система безоплатної правової допомоги розпочинає інформаційну кампанію з протидії сексуальному насильству, спрямовану на інформування населення як і куди звертатися за допомогою.
Війна принесла Україні та її мешканцям не тільки руйнування будівель, інфраструктури, загибель десятків тисяч мирних людей та захисників, але й незчисленну кількість злочинів, вчинених російським окупантом. Не гребували рашисти і сексуальним насильством проти жінок, дітей, старих і молодих. Проте люди, які зазнали такого насильства, неохоче розповідають про те, що з ними сталом. А тим паче - не поспішають заявляти про скоєний проти них злочин, який безсумніву повинен бути покараний.
Система безоплатної правової допомоги розпочинає інформаційну кампанію з протидії сексуальному насильству, спрямовану на інформування населення як і куди звертатися за допомогою.
Сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом — це не тільки зґвалтування: роз’яснення від системи безоплатної правової допомоги
Що таке сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом
Це будь-які дії сексуального характеру, що вчинені окупантами відносно мирного населення, незалежно від віку чи статі постраждалих.
Які це можуть бути дії:
· зґвалтування;
· тортури із заподіянням шкоди статевим органам;
· каліцтво жіночих або чоловічих статевих органів;
· примушування до зайняття проституцією;
· примусова вагітність чи стерилізація;
· умисне зараження венеричними захворюваннями.
Однак домагання, примусове оголення, погрози зґвалтуванням, примус до споглядання сексуального насильства щодо інших людей — також є сексуальним насильством, пов’язаним з конфліктом.
Куди повідомити про злочин
Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом, це воєнний злочин, що не має строку давності — людина може заявити про нього, коли буде готова, навіть через кілька років.
Про випадки сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом варто повідомити до Національної поліції України.
Як може допомогти система безоплатної правової допомоги (БПД)
Люди що зазнали сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, можуть звернутися по правову допомогу до системи БПД та отримати:
· Консультацію з будь-яких правових питань чи необхідну інформацію.
· Допомогу у складенні заяви (повідомлення) про вчинення злочину до поліції.
· Послуги адвоката* для представництва інтересів в судах, інших державних органах під час досудового розслідування, складення документів процесуального характеру (позовних заяв, клопотань та заяв до суду).
*У разі відкриття кримінального провадження; послуги адвоката будуть безоплатні для клієнта та відшкодовуватимуться з Державного бюджету України.
Як звернутися до системи БПД
Отримайте анонімну консультацію з вашого питання у контакт-центрі системи БПД: 0800 213 103, дзвінки по Україні безкоштовні
Або постате запитання юристу через телеграм-бот: https://t.me/LegalAidUkraineBot
Адреси бюро системи БПД: https://bit.ly/bpd_buro
Воловецьке бюро правової допомог