ІНФОРМАЦІЯ ВІД БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Дата: 24.07.2023 16:08

Фото без описуЯк отримати компенсацію за знищене нерухоме майно?

Верховною Радою України було прийнято Закон України № 2923- IX від 23.02.2023 «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України»

Закон України № 2923-ІХ передбачає, що у разі знищення або пошкодження житла або майна громадян, зокрема внаслідок війни, громадяни мають право на отримання компенсації від держави.

Для розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна виконавчий орган сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради (далі - виконавчий орган ради), військова адміністрація населеного пункту або військово-цивільна адміністрація населеного пункту утворює Комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, як консультативно-дорадчий орган та затверджує положення про роботу такої Комісії.

Щоб отримати компенсацію необхідно звернутися з Заявою про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна подається до Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації, уповноваженої розглядати заяви про надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна на відповідній території.

Заява має бути подана впродовж дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення або скасування на території, на якій розташований (розташовувався) знищений об'єкт нерухомого майна.

Законом передбачено два варіанти подання Заяви про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна:

1. в електронній формі - засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг;

2. у паперовій формі - через центр надання адміністративних послуг, орган соціального захисту населення або нотаріуса.

До Заяви про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна мають бути додані наступні документи:

1. щодо знищеного об'єкта нерухомого майна, визначеного підпунктом - копія документа, що підтверджує право власності на об'єкт нерухомого майна;

2. щодо знищеного об'єкта будівництва - копія документа, що підтверджує право на виконання будівельних робіт, у разі якщо в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва відсутні відомості про право на виконання будівельних робіт;

3. щодо знищеного об'єкта будівництва, у разі якщо отримувачем компенсації є особа, відмінна від замовника будівництва: а) копія договору або іншого документа, що підтверджує придбання неподільного об'єкта незавершеного будівництва/майбутнього об'єкта нерухомості, та документ, що підтверджує сплату грошових коштів за такий об'єкту; б) копія договору або іншого документа, що підтверджує інвестування/ фінансування будівництва об'єкта, та документ, що підтверджує сплату грошових коштів за такий об'єкт;

4. щодо знищеного об'єкта нерухомого майна членів житлово-будівельних кооперативів, які викупили об'єкт нерухомого майна, але не оформили право власності на нього, - копія документа, що підтверджує, що громадянин України є членом житлово-будівельного кооперативу та викупив такий об'єкт, сплативши за нього повну вартість;

5. копія свідоцтва про право на спадщину щодо компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна - у разі подання заяви спадкоємцем особи;

6. копія документа, що підтверджує пріоритетне право на отримання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна, - у разі наявності пріоритетного права на отримання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна;

7. документи (матеріали фото- і відеофіксації) об'єкта нерухомого майна до та після знищення).

Воловецьке бюро правової допомоги