ДЕНЬ ПАМ"ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

Дата: 05.05.2018 07:20

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років», з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939-1945 років, в Україні встановлено:

- День пам’яті та примирення, відзначається щороку 8 травня;
- День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, відзначається щороку 9 травня як державне свято.

Символами відзначення цих днів вибрано червоний мак та гасло "1939—1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо".
   Законом передбачено, що шанобливе ставлення до пам’яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, до ветеранів війни, учасників українського визвольного руху і жертв нацизму є священним обов’язком держави і громадян України.
   Україна розпочала нову, європейську традицію відзначення 8 і 9 травня. Акцент перенесено з історії військових дій на історії конкретних людей, відмову від святкування на користь вшанування. Адже ще 22.11.2004 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію, де проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті та примирення. Нею державам-членам ООН, неурядовим організаціям, приватним особам, крім святкування своїх Днів Перемоги чи Визволення, рекомендовано відзначати один або два дні як данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни.
   Нехай спочивають з миром.

Михайло Попелич