Воловецька селищна рада
Воловецький район, Закарпатська область

ЧЕХИ: ЗНАКУВАННЯ ТУРИСТИЧНИХ ШЛЯХІВ

   12 липня 2018 року до селищної ради завітали громадяни Чеської Республіки, волонтери зі знакування туристичних шляхів, які проходять через Воловець та його околиці.

   Група молодих людей з Чехії під керівництвом активістки знакування Кристини Студеноі, за сприяння селищної ради, з 9 липля перебуває у Воловці і її учасники щоденно виходять на маршрути та відновлюють на них туристичні мітки, понищені часом, людьми, вирубками. Слід зазначити, що й самі маршрути, пять років тому, було прознаковано саме чеськими волонтерами, коштом посольства Чеської Республіки в Україні. Цього разу роботи і перебування групи фінансуються чеськими грантами, а проїзд молоді люди взагалі оплачували власним коштом.

   Гості оглянули щойно відремонтовані кабінети селищної ради і висловили думку, що вони затишні, світлі, виглядають сучасно і по европейському. Також познайомилися з працівниками, сесійною залою, де мали бесіду із заступником селищного голови Серієм Ґриґа. У молодих гостей було багато запитань з приводу організації та функціонування місцевого самоврядування в Україні, кількості депутатів, іх функцій. Цікаввилися навіть різницею між русинами і українцями.
   В свою чергу до чеських гостей були запитання про їхній стимул до волонтерства саме в Україні, які успіхи роботи і чи и виправдалися їхні сподівання, чим займаються у своїй країні, ким працюють, де навчаються. Теплою зустріччю залишилися задоволені обидві сторони.

   На завершення керівник групи подякувала селищній раді за сприяння в роботі, а С. Ґриґа висловив вдячність волонтерам за виконувану ними важливу роботу, яка сприяє розвитку туризму в краї.« повернутися до списку новин