ВАЖЛИВО: ЩОДО ПРІОРИТЕТНОСТІ І БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ НА ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ

Дата: 02.03.2022 15:38

Національний банк України стоїть на фінансовій обороні України.

Банківська система працює, розрахунки картками проходять. Жодних заборон на розрахунки карткою немає.

1)    Для магазинів. АЗС і аптек - https://cutt.ly/3At7Df1 (відео ролик, текст публікації та аудіодоріжка)

Згуртовуємо зусилля перед лицем ворога!

На період дії воєнного стану Національний банк України докладає всіх зусиль для того, щоб система електронних платежів працювала у звичайному режимі. Банківська система та розрахунки карткою працюють.

Закликаємо магазини, АЗС, аптеки доєднатися до фінансової оборони: для цього потрібно приймати розрахунки карткою.

Жодних обмежень на безготівкові розрахунки Національний банк України не встановлював.

Відмова від приймання безготівкових платежів наражає населення на необґрунтовану небезпеку, оскільки і користування готівкою, й інкасація, яка нерозривно пов’язана із обігом готівки, в умовах воєнного стану є додатковим і жодним чином не виправданим ризиком.

Захистимо фінансові інтереси країни та населення разом!

#НБУ_фінансова_оборона.

2)    Для населення - https://cutt.ly/LAt4NkK (відео ролик, текст публікації та аудіодоріжка)

Долучайся до фінансової оборони країни.

Інкасатори ризикують своїм життям, коли підкріплюють готівкою банкомати.

Надавай перевагу розрахункам карткою! Це допоможе вберегти життя інкасаторів!

Жодний обмежень на безготівкові розрахунки Національний банк не встановлював.

Не використовуй готівку, якщо є можливість розрахуватися карткою.

Магазини, АЗС, аптеки мають приймати оплати карткою.

Поповнюйте мобільний рахунок та здійснюйте перекази коштів через онлайн-банкінги.

Онлайн-банкінги банків працюють.

Банки підкріплюють банкомати готівкою по можливості.

Закликаємо розраховуватися карткою, де це можливо!

Зроби свій внесок для фінансової оборони країни!

Плакат 1

1)    Для магазинів, АЗС і аптек

Тільки спільними зусиллями ми зможемо дати відсіч ворогу.

Національний банк докладав, докладає і буде докладати всіх зусиль для того щоб система електронних платежів працювала в звичайному режимі.

Банківська система продовжує забезпечувати всі необхідні інфраструктурні та технологічні рішення для використання POS-терміналів для здійснення розрахунків картками.

Магазини, заправки та аптеки, ставайте до фінансової оборони країни: приймайте розрахунки карткою від населення.

«Хотів би звернутись і закликати операторів торгівельних мереж та заправних станцій - від малих до великих - не допускати жодних відмов в прийнятті безготівкової оплати. Не приймати платіжні картки зараз – це щонайменше непатріотичний крок, якому немає жодного виправдання. Особливо сьогодні, коли Україна демонструє світові безпрецедентний приклад героїзму, мужності і єдності перед обличчям зла» - сказав у своєму зверненні Голова НБУ Кирило Шевченко.

Спільними зусиллями необхідно зробити все, щоб безготівкові розрахунки надалі здійснювалися без обмежень! Адже відмова від прийняття безготівкових платежів наражає населення на додаткову небезпеку, оскільки і користування готівкою, і інкасація, яка нерозривно пов’язана із обігом готівки, в умовах воєнного стану є додатковим і жодним чином не виправданим ризиком.

Разом вистоїмо та збережемо країну!

Плакат 2

2)             Для населення

В Україні – війна. Національний банк України стоїть на фінансовій обороні України.

Банківська система працює, розрахунки картками проходять.

Жодних заборон на розрахунки карткою немає.

Якщо вам кажуть про протилежне – це неправда.

Банкомати видають гроші, інкасатори по можливості підкріплюють їх готівкою.

Але ходити з сумами готівки по вулицях у воєнний час – це наражати себе на небезпеку!

Працюють платіжні термінали. Можна поповнювати безготівково мобільний рахунок та проводити безготівкові перекази коштів.

Українці! У цей непростий час кожен з нас може зробити свій внесок у фінансову оборону!

У магазинах, на заправках та аптеках надавайте перевагу розрахункам карткою.

Такий крок допоможе зберегти життя інкасаторів, які поповнюють банкомати, а також дозволить зекономити ваш час і не стояти  в черзі до банкомату.

Долучися до фінансової оборони країни.

#НБУ_фінансова_оборона

Також для Вашої зручності матеріали розміщені за посиланням https://cutt.ly/dArNkqP

Департамент комунікацій

Національного банку України