ОСТЕРІГАЙТЕСЬ ФАЛЬСИФІКАТУ

Дата: 01.06.2022 10:26

Остерігайтесь фальсифікату

Початок польових робіт у сільському господарстві завжди супроводжується сезонним підвищенням на ринку попиту та збільшенням пропозиції на засоби захисту рослин. Застосування пестицидів допомагає контролювати бур’яни, шкідників та хвороби, захищати та обробляти продовольчі культури на етапі росту, а також забезпечувати високу якість та лежкість (здатність до тривалого зберігання) свіжих фруктів та овочів. Але нерідко власники агрогосподарств,  дачних чи присадибних ділянок стикаються з проблемою придбання якісних пестицидів.

Використання засобів захисту рослин в Україні регламентоване низкою нормативно-правовихактів, зокрема Законами України «Про пестициди і агрохімікати» та «Про захистрослин».

Усіпестициди, що реалізовуються в Україні, згідно чинного законодавства,  проходять обов’язкову державну реєстрацію, під час  якої їх перевіряють на відповідність загальноприйнятим санітарно-гігієнічним нормам і встановленим рівня мекологічної безпеки, та які включені до «Перелікупестицидів і агрохімікатів».

Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області попереджає про не6езпеку застосування неякісних та фальсифікованих пестицидів.

У чому полягає небезпека використанням фальсифікованих засобів захисту рослин:

-     відсутність ефекту бажаної дії відипідроблених гербіцидів, інсектицидів та фунгіцидів;

- забруднення навколишнього середовища, поверхневих та ґрунтових вод

-  пригнічення або повна загибель культури, яку обробили фальсифікатом;

-     часткова або повна втрата врожаю

-     погіршення родючості ґрунтів;

Основні види фальсифікованих засобів захисту рослин:

-    продаж генериків під назвою оригінальних препаратів;

-     продаж нелегально фасованих у дрібну тару пестицидів, які заборонено використовувати     в присадибному господарстві;

-    відсутність діючої речовини в імітації препаративної форми;

-    заміна діючої речовини  невідомими хімічними сполуками.

Як уберегтися від фальсифікованих засобів захисту рослин:

-   купуйте засоби захисту рослинмлише у спеціалізованих магазинах;

-   не купуйте на стихійних ринках, вуличних розкладках;

-   ставтеся насторожено до над то низьких цін: якісний товар дешевим не буває;

-    вимагайте оформлення документа під час придбання товару (товарний, абокасовий чек)-  тільки тоді буде підстава для висунення претензій;

-   кожна товарна одиниця повинна супроводжуватися рекомендацією щодо її застосування (із зазначенням культур та об’єктів, для обробленнят яких призначено пестицид, способу, норми і кратності використання, термінів очікування, заборони та обмеження на застосування);

-  вимагайте сертифікатмякості;

-  уникайте упаковок із частковими або неповними

ететикетками, оскільки це є найчастішою ознакою фальсифікату;

-  етикетка повинна містити текст українською мовою;

-  звертайте особливу увагу на захисні елементи на  упаковці голограми, захисні плівки, номер партії та спеціальні відмітки, що можуть відрізнятися у кожного виробника;

-  дата виробництва тари (каністри), що  вказана на дні упаковки, не може бути пізнішою за дату виробництва вмісту каністри;

-  оригінальні засоби захистумрослин не продаються у скляній упаковці і тарі, що призначена для ліків.

Пам’ятайте: фальсифіковані  пестициди шкідливі для Вашого здоров’я, небезпечні для довкілля і токсичні для врожаїв!!!

Держпродспоживслужба в Закарпатській області