ПРИВІТАННЯ СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ З ДНЕМ ВИШИВАНКИ

Дата: 18.05.2023 11:19

Шановні присутні! Вітаю усіх зі святом національної та духовної культури українців з Днем вишиванки. Це наш оберіг, символ мудрості та сили, звязок багатьох поколінь. День вишиванки – свято,  метою якого є вберегти традицію носити національний одяг. Цього року його святкують 18 травня. Уперше його провели у 2006 році за ініціативи студентки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесі Воронюк.

Тоді вишиті сорочки одягли десятки студентів та декілька викладачів. Відтоді День вишиванки набув всеукраїнської популярності. Сьогодні вшановують український етнічний одяг щороку в третій четвер травня. Будній день вибрали спеціально, щоби показати, що вишиванка — це частина буденного життя українців.

Дослідники стверджують, що українці створювали вишите вбрання ще понад 1000 років тому.

Вишитий орнамент символізує добро, вірність та любов. Вишивали лише жінки, це ремесло передавалося від бабусі до матері, від матері до доньки.

Іван Франко був першим українцем, який поєднав буденний одяг та українську вишиту сорочку.

Тож вітаю вас з Днем вишиванки та бажаю усім нам зміцнення української ідентичності заради процвітання країни. Нехай це чудове свято зітре кордони й об’єднає українців по всьому світу.

З Днем вишиванки вас!