Воловецька селищна рада
Закарпатська область

ШАНОВНІ ПЛАТНИКИ ПОДАТКІВ!

Дата: 28.08.2025 09:48
Кількість переглядів: 164

Фото без опису

                                 Шановні платники податків

                    Воловецької селищної територіальної громади!

 

     Звертаємо Вашу увагу, що земельний податок у 2025 році сплачують власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та постійні землекористувачі – фізичні особи (п.269.1 ст.269 Податкового кодексу України

від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями).

     Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки це також місцевий податок, що сплачується платниками податку за об’єкти житлової та /або нежитлової нерухомості і зараховується до місцевого бюджету селищної ради.

     Податкова служба надсилає податкові повідомлення - рішення разом із детальними розрахунками суми земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Сплатити податок потрібно протягом 60 днів з дня отримання повідомлення

     На території Воловецької селищної ради діють ставки місцевих податків і зборів та податкових пільг, які були прийняті рішенням дев’ятнадцятої сесії восьмого скликання від 28 червня 2022 року №552 «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку» та рішенням сорок четвертої сесії восьмого скликання від 26 червня 2025 року №1353 «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки». Відповідні  рішення є доступними на офіційному сайті територіальної громади.

     Даними рішеннями передбачено, що від податку звільняються певні категорії громадян, а саме:

     особи з інвалідністю першої і другої групи;

     фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

     пенсіонери (за віком); 

     ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

     фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

     Пільги для фізичних осіб не застосовуються до об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності) (п.п. 266.4.3 п. 266.4 ст. 266 ПКУ).

    Якщо пенсіонер отримує пенсію на пільгових умовах, але не досяг 60 років, він не має права на пільгу для земельних ділянок та нерухомого майна.

    Щоб отримати пільгу, необхідно подати до контролюючого органу заяву про надання пільги разом із документом, що підтверджує право на пільгу (пенсійне посвідчення) та підтверджуючий документ на право власності за адресою: Закарпатська обл., м. Свалява, вул. Старолюбовнянська, 2«а», Свалявський відділ обслуговування платників або м. Мукачево, вул Августина Штефана,21«а», Центр обслуговування платників Мукачівської ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області, контактні телефони: (03133) 2-44-68,  (0312) 61-43-70.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь